Centralne ogrzewanie C.O.

Nowoczesne systemy centralnego ogrzewania C.O.
Oferujemy systemy centralnego ogrzewania z wykorzystaniem najnowocześniejszych kotłów grzewczych renomowanych firm europejskich.

Proponujemy Państwu nowoczesne rozwiązania C.O. ze współpracą z energooszczędnymi i ekologicznymi systemami na bazie nowoczesnych kotłów kondensacyjnych i niskotemperaturowych gazowych i olejowych, wykorzystując bioenergię przy pomocy kolektorów słonecznych, pompy ciepła, możemy znacznie obniżyć koszty eksploatacyjne.

Proponujemy najnowocześniejsze układy grzewcze z wykorzystaniem niskotemeraturowych systemów grzewczych, na bazie ciepłowodów (ogrzewanie ścienne) i podłogowych, oraz niskotemperaturowych układach grzejnikowych.

Ogrzewanie podłogowe
Wodne ogrzewanie podłogowe jest niskotemperaturowym systemem grzewczym, w którym 70% energii oddawane jest przez promieniowanie, a tylko 30% przez konwekcję. Dzięki temu nie występuje zjawisko unoszenia się kurzu tak powszechne przy ogrzewaniu grzejnikowym, przy którym większość ciepła przekazywana jest do pomieszczenia przez konwekcję, czyli przemieszczanie się mas powietrza od źródła o wysokiej temperaturze (np. grzejnika) do miejsc chłodniejszych. Powyższe cechy ogrzewania podłogowego pozwalają na zastosowanie go w miejscach, gdzie priorytetem jest czystość pomieszczeń (np: szpitale, apteki, szkoły, specjalistyczne magazyny i zakłady produkcyjne) oraz w miejscach przebywania osób, u których kurz wywołuje alergie.

 

 

Ogrzewanie podłogowe jest niezastąpioną metodą ogrzewania obiektów o wysokich pomieszczeniach takich jak: wysokie magazyny, hale wystawowe, hale sportowe, obiekty handlowe, kryte baseny, kościoły i inne obiekty użyteczności publicznej, gdzie nie sprawdza się ogrzewanie „grzejnikowe”. System grzewczy oparty na grzejnikach zgodnie ze zjawiskiem konwekcji zasysa zimne powietrze z nad powierzchni podłogi, podgrzewa je i tłoczy w górę pomieszczenia, czego efektem jest przegrzewanie górnych partii pomieszczeń przy jednoczesnym nie dogrzaniu dolnych. Problem ten nie występuje przy ogrzewaniu podłogowym.

W przypadku budynków mieszkalnych ogrzewanie podłogowe zapewnia poczucie komfortu cieplnego, dzięki równomiernemu rozchodzeniu się ciepła w pomieszczeniu.

Przy tego typu systemie grzewczym można stosować różnego rodzaju pokrycia podłogi, oczywiście przed zainstalowaniem ogrzewania podłogowego powinny być przeprowadzone szczegółowe obliczenia przenikalności cieplnej materiału, którym ma być pokryta podłoga oraz materiałów, z których został zbudowany obiekt. Celem takich wyliczeń jest ustalenie zapotrzebowania na ciepło oraz wykonanie szczegółowego projektu instalacji, aby system działał poprawnie oraz przynosił wymierne korzyści finansowe z tytułu oszczędności na energii użytej do ogrzewania obiektu.

Zastosowanie ogrzewania podłogowego to budynki mieszkalne jednorodzinne i wielorodzinne, budynki użyteczności publicznej (szkoły, szpitale, baseny, urzędy, hotele, biura, hale sportowe, hale wystawowe, kościoły), obiekty handlowe (małopowierzchniowe oraz wielkopowierzchniowe), obiekty przemysłowe (małopowierzchniowe oraz wielkopowierzchniowe).